Zakres usług

Nowe usługi Prepress, Press, Postpress

– dla drukarni, firm poligraficznych, agencji reklamowych i innych klientów – w tym osoby fizyczne.

Kilka nowych usług – dostępnych najszybciej jak będzie to możliwe.

PREPRESS / PRESS

(ProofMaster RIP)

Profesjonalny proof cyfrowy do formatu A2+ (17″), certyfikacja UGRA/FOGRA, zgodnie z normą ISO 12647-7:2016 – druk na nowym 10-kolorowym Epson SureColor P5000 z atramentami pigmentowymi.

Opis i cennik


Maski na lakier, lakier UV do formatu A2+ (17″) – pod sitodruk, druk offsetowy, tampondruk.

Opis i cennik


PRESS

Druk cyfrowy: reprodukcja dzieł sztuki, druk obrazów na płótnie, obrazów ze zdjęcia, plakatów, zdjęć itp. z arkusza do formatu A2+ (17″) i z roli, rozdzielczość druku do 2880×1440 dpi – dostępne od Kwietnia 2020.

Opis i cennik

Opis i cennik


Druk cyfrowy: druk banerowy z roli (17″ i inne) do 30 m, możliwe inne formaty, rozdzielczość druku do 2880×1440 dpi – dostępne od Kwietnia 2020.


POSTPRESS

Tłoczenie folią na gorąco lub tłoczenie na gorąco hot stamping z użyciem matryc na:

– skórze, PVC, PU, drewnie, wizytówkach, papierach, plastiku i innych materiałach, maksymalna powierzchnia grzewcza nowego urządzenia – 100 x 130 mm – dostępne od Kwietnia/Maja 2020

i inne.

Opis i cennik


PREFLIGHT – kontrola plików do druku

(Adobe Acrobat, Enfocus PitStop Pro, inne)

◉ Preflight – weryfikacja, kontrola plików. Sprawdzenie projektów graficznych pod kątem poprawnego przygotowania pod druk offsetowy lub cyfrowy oraz wskazanie błędów technicznych.

Prace do WERYFIKACJI, MONTAŻU lub IMPOZYCJI należy przesłać w postaci kompozytowych plików PDF, przygotowanych do druku.

Pożądane jest dołączenie specyfikacji (wymogów) Państwa drukarni. W przypadku braku specyfikacji stosuję zasady ogólne.

Pliki nie są weryfikowane pod względem merytorycznym.

Za błędy w treściach odpowiada osoba, która zaprojektowała daną pracę, przekazała pliki do weryfikacji, montażu czy impozycji.

Opis i cennik


EDYCJA, POPRAWKI, AKTUALIZACJA, ADAPTACJA PROJEKTÓW GRAFICZNYCH DO DRUKU

(Adobe Acrobat, Enfocus PitStop Pro, Impozycjoner, Adobe Illustrator)

Edycja, poprawki, aktualizacja, adaptacja projektów graficznych do druku – zmiany elementów i treści projektów oraz adaptacja pod druk offsetowy lub druk cyfrowy: boxy, zmiana wymiarów pracy (formatowanie, skalowanie), dodanie spadów, edycja tekstu, zamiana tekstu na krzywe, edycja grafiki, zmiana kolorów, konwersja kolorów (np. RGB do CMYK), modyfikacja obiektów, overprinty, łączenie pojedynczych plików PDF, zamiana stron w pliku, dzielenie do pojedynczych stron źle przygotowanych rozkładówek, maski na lakier i inne.

Prace należy przesłać w postaci plików PDF lub tzw. otwartych plików z programów Adobe
– Illustrator, InDesign, Photoshop, inne.

Prace powinny być przygotowane w przestrzeni barwnej CMYK, a jeżeli zawierają kolory dodatkowe, wykrojnik, lakiery itp. – należy dokładnie je oznaczać. W przypadku niezgodności z przestrzenią barwną CMYK klient po uzyskaniu informacji wyrazi zgodę na wykonanie konwersji i ponosi odpowiedzialność za wszystkie odstępstwa barwne z tego tytułu.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za różnice kolorystyczne wynikające z konwersji przestrzeni barwnych innych niż CMYK i kolorów dodatkowych (PANTONE, HKS, itp.) do przestrzeni barwnej CMYK.

Opis i cennik


PROJEKTY GRAFICZNE OD PODSTAW

(Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Photoshop, inne)

◉ Nieskomplikowane projekty graficzne do druku od podstaw lub przygotowanie na bazie istniejącego layoutu nowej wersji językowej czy też zmiana treści z użyciem tzw. otwartych plików z programów Adobe.

Projekty graficzne i inne znajdziesz w sklepie eBay.
KUP TERAZ! Link

Projekty graficzne – druki akcydensowe, etykiety zbiorcze, ulotki, wizytówki, papiery firmowe, koperty, teczki ofertowe, bloczki, metki, banery reklamowe, kalendarze trójdzielne i inne – na życzenie.

Opis i cennik


PRZYGOTOWANIE POD PROOF

(Adobe Acrobat, Enfocus PitStop Pro, Impozycjoner, Adobe Illustrator)

◉ Proof cyfrowy – kolorowy, specjalnie wykonany wydruk, będący dla drukarza maksymalnie zbliżonym obrazem tego, co powinien osiągnąć na maszynie drukarskiej pod względem wierności barw.

Proofy cyfrowe bardzo często zawierają całe strony lub wycinki fragmentów projektów graficznych z najtrudniejszych do druku elementów, powtarzalnych na różnych mediach logotypów itp.

Wycinki projektów graficznych oraz montaż na arkusz – na życzenie.

Opis i cennik


MONTAŻ POD WYKROJNIK, MONTAŻ DRUKÓW

(Impozycjoner, Adobe Illustrator, Adobe InDesign)

◉ Montaż elektroniczny – np. łączenie 4 stron ulotki do postaci ulotki składanej na pół, łączenie kilku prac o różnych wymiarach na jednym arkuszu papieru lub montaż etykiet pod wykrojnik, z uwzględnieniem kolorystyki oraz znanych niedoskonałości maszyn drukarskich i introligatorskich.

Montaż pod wykrojnik, montaż druków pod druk offsetowy i cyfrowy – na życzenie.

Opis i cennik


IMPOZYCJE BROSZUR, KSIĄŻEK

(Impozycjoner, inne). Uwaga! Bez plików CIP3. 

Impozycje – układ poszczególnych stron publikacji np. książki czy broszury na arkusz drukarski oraz matryce, zgodnie ze specyfikacją drukarni.

Specjalizuję się w impozycjach do formatu B2,
format B1 również nie jest mi obcy.

Impozycje pod druk offsetowy i cyfrowy – na życzenie.

Opis i cennik


INNE

◉ Inne usługi w zakresie przygotowania do druku.

Opis i cennik


Home  •  Doświadczenie  •    Kontakt

error: Copyright by PLIK DO DRUKU T.S.
WhatsApp chat